English  Chinese  Español   Japanese   Portugalsky   Deutsch   العربية   Français   Русский   

Amarok

Moje motorka

Návody

Download

 

Guestbook

 


Diskrétní linkový signálový oddělovací stupeň / buffer

Jedná se o plně diskrétní linkový audio buffer (s výjimkou DC serva), který je možné provozovat jak v symetrickém, tak v nesymetrickém zapojení. Buffer je zejména vhodný např. jako doplněk pro CD přehrávače s nedostatečně řešeným linkovým výstupem, zejména pak v kombinaci s dlouhým kabelem mezi přehrávačem a zesilovačem.
Line buffer

K zapojení asi není nutné celkem nic dodávat, jedná se o klasický diamond buffer s drobnými obměnami a s doplněným DC servem. X1 může být prakticky libovolný jednoduchý operační zesilovač se vstupními FET tranzistory. Klidový proud koncových tranzistorů je přibližně 20mA, celkový odběr pak přibližně +/-30mA. Napájecí napětí je nejvhodnější +/-15V (od +/-10V do +/-20V). Q3 a Q4 nutně nepotřebují chladiče, ale na DPS je pro ně místo rezervováno.

V případě použití jako symetrický buffer jsou pro stereo signál nutné celkem čtyři desky (L+, L-, R+, R-), u nesymetrického pak jen dvě.

Změřené parametry při napájení +/-10V, výstupní úrovni 0.7VRMS a zátěži 1k: IMD 250Hz+8kHz <0.0035%, THD přes celé akustické pásmo <0.003%, SNR>110dB. Všechny parametry jsou limitovány možnostmi měřícího zařízení.

Předloha PCB v 300DPI vhodná i k frézování.

Autor: Luboš "Amarokcz" Stříteský